Specjaliści z Instytutu Matki i Dziecka z dwoma wyróżnieniami Złoty Skalpel 2023

Z nieukrywaną radością dzielimy się z Wami niesamowitymi wieściami! Nasza niezwykła drużyna medyczna właśnie zajęła 6. i 7. miejsce w prestiżowym konkursie Złoty Skalpel 2023! 
Złoty Skalpel to już 15 edycja prestiżowego konkursu Pulsu Medycny. 
Klinika kierowana przez prof. Annę Raciborską po raz kolejny znalazła się wśród nagrodzonych projektów.  Na 10 projektów zakwalifikowanych do ścisłego finału, aż dwa realizowane są w naszej Klinice.

Miejsce 6.: „Ponad tysiąc unikalnych zabiegów endoprotezoplastyki u dzieci z nowotworami kości” w imieniu Zespołu nagrodę odebrał dr Bartosz Pachuta i dr Iwona Malesza. Podziękowania za wyróżnienie na ręce zebranych złożył dr Pachuta, wspominając niezapomnianego prof. Wojciecha Woźniaka, którego dzieło kontynuujemy w Klinice.

Miejsce 7.:„Technologia AR w leczeniu nowotworów dziecięcych” – nagrodę w imieniu Kliniki odebrał dr Krzysztof Bronowicki i dr Iwona Malesza. Jak podkreślił dr Bronowicki to osiągniecie nie byłoby możliwe bez wsparcia firmy @MedAppSA -dostawcy tego rozwiązania.
Leczenie chirurgiczne jest niemal nieodłącznym etapem leczenia mięsaków i to właśnie ono daje najwięcej zmiennych statystycznych co do rokowania. 

Warto przypomnieć, że w zeszłorocznej edycji konkursu prof. Raciborska z zespołem zajęła II miejsce za projekt: "Autorskie pediatryczne niekomercyjne badania kliniczne w IMiD obejmujące leczenie celowane i immunoterapię".

To dla nas ogromne wyróżnienie, a jednocześnie potwierdzenie naszego zaangażowania, profesjonalizmu i pasji. Dziękujemy Wam wszystkim za nieustające wsparcie i zaufanie, które nam okazujecie. Wszystkim laureatom i Zwycięzcom gratulujemy!

Nasza praca to nie tylko obowiązek, ale przede wszystkim misja, którą realizujemy każdego dnia. Cieszymy się, że możemy być częścią tej niesamowitej społeczności medycznej i przyczyniać się do rozwoju nowoczesnych i skutecznych rozwiązań.
Dziękujemy również organizatorom konkursu Złoty Skalpel za możliwość prezentacji naszych osiągnięć i za docenienie naszej ciężkiej pracy. To dla nas ogromna inspiracja do dalszego doskonalenia się i podnoszenia standardów opieki zdrowotnej.
Razem tworzymy przyszłość medycyny, a nasze sukcesy są dowodem na to, że wspólnie możemy osiągnąć naprawdę wielkie rzeczy. Dziękujemy z całego serca! 

395208933_825110166282925_3683790473377488185_njpg